Sıkça Sorulan SorularCihaz üzerinde tartım kapasitesiden fazla ağırlık var

Tanitanın alt kısmında (pil yuvasının olduğu bölümde sadece BC 601 modelinde elcik kısmının arkasında) kilo modu tuşundan tanita ekranında “kg” yazana kadar basılır

Cihazın pilleri çıkartılır. Yaklaşık 5 -10 saniye beklendikten sonra piller tekrar takılır ve cihaz “ OFF” tuşundan açılır, ekrana gelen tarih -saat güncel şekilde “aşağı, yukarı ve set” tuşları kullanılarak ayarlanır.

Cihazın üzerinde ki “O” yada ''Pairing'' tuşuna uzun süre basılarak Bluetooth arama moduna getirilir ve eşleştirilir.

Cihaz “SET” veya "O" tuşuna basılarak açılır. Kaç numaralı hafızaya kayıt edilecek ise, kişisel bilgiler Tanita üzerine girilip kayıt işlemi tamamlanır ve ölçüm alınır.

Kişi bilgileri cihaza, aşama aşama; doğum tarihi, cinsiyet ve boy şeklinde girilir. Örnek: Doğum tarihi “yyyy-aa-gg” (1985-02-15) Kişi cinsiyeti: erkek veya kadın, atletik erkek veya atletik kadın (Tanita üzerindeki kişi “??‍♀️?‍♂️ “sembollerinden ayarlanır.) Boy: cm olarak girilir.(Örnek: 160 cm)

Pillerin doğru takılmış olduğunu kontrol edin, gerekiyorsa yeni piller ile değiştirin. Pil yatağında farklı bir sıvı yada pas ibaresi varsa lütfen servise yönlendirin.

Vücut kompozisyonunu ölçmek için bölge, saat ve tarihin ayarlanması gerekir. Bölge, saat - tarihi ayarlayın.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazın tarih ve saatinin ayarlanması gerekir. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Tarih ve saat ayarlarını kontrol ediniz yada girilen yaş bilgisini kontrol ediniz. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazın üzerinde, tartım kapasitesinin üstünde ağırlık vardır.

Cihazı ölçüm için sert, düz ve sabit bir zemine yerleştirdiğinizden emin olup ve üzerinde sabit durunuz. Bunları uygulamanıza rağmen cihazın hala yanlış ölçüm yaptığını düşünüyorsanız teknik servis ile iletişime geçiniz.

Hamileler üzerinde yapılmış herhangi bir araştırma olmadığından dolayı kullanımı tavsiye edilmez. Sadece baskül modunda kullanılabilirsiniz.

Tavsiye edilmez. Sadece baskül modunda kullanılabilirsiniz.

Lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Cihazınızın üstünde açılmadan önce ağırlık olabilir. Ya da pileri zayıflamış olabilir, yeni piller ile değiştiriniz. Aksi durumda lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Set tuşu yada hafıza tuşları ile, hafıza numarasını seçip tüm bilgileri girdikten sonra, cihazdan ilk ölçümün tamamlanması gerekir.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazınızda arka arkaya yapılan 3 ölçüm sonucunda, kilo sabit kalmak koşuluyla, yağ değerinde, virgülden sonraki değişim normaldir.

Cihaz içerisinde SD kart takılı mı? SD kart çıkarıldıktan sonra cihaz açılıyor mu? Açılıyorsa; SD kart üzerindeki anahtar (look) kilitli kalmıştır ve yukarı itilmesi gereklidir. SD kart anahtarı ve ya SD kart arızalanmıştır, yeni bir SD kart ile değiştirilmesi gereklidir. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Tarih ve saat için doğru değerleri ayarlayın. Cihaz kullanılmadığında, bir sonraki tartım işlemine hazırlanmak için düzenli olarak kendini kalibre eder.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Akıllı telefonunuzdan, "Bluetooth" altındaki akıllı telefon ayarlarından eşleştirme verilerini silin ve akıllı telefonu tekrar cihaz ile eşleştirin.

Vücut analiz cihazının pillerini çıkarıp değiştirin ve tarih - saati tekrar ayarlayın. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Akıllı telefon ayarında "Bluetooth" açık olmalıdır. Uygulama ve cihaz arasındaki bağlantı yalnızca cihaz kapatıldığında etkinleştirilir. Vücut analiz cihazının kapalı olduğunu kontrol edin ve tekrar deneyin.

Akıllı telefondaki "Ayar" > "Bluetooth" öğesinden eşleştirme bilgilerini silin ve akıllı telefonu cihazla tekrar eşleştirin.

Klinik olarak test edilen ve onaylanan Tartı markası olan Tanita, PubMed verilerine göre dünyada ürünleri üzerinde 500’den fazla akademik çalışma yapılan ve bilimselliğini ispatlamış̧ tek marka olmuştur. Tartı Tanita ile mümkün olan en doğru ölçümü yapabilmek için 25 yıldır günlük ölçümleme ve analiz bilgileri değerlendirilip Türkiye’ye özel yazılım optimizasyonunu gerçekleştirerek en doğru ölçümlere bu uzmanlık ile ulaşılabilme imkanı sunuyor. Doğru bir ölçüm için vücut analizinizi yaptırmadan önce sporun, yemeklerin ve aşırı sıvı alımının üstünden 3 saat geçmiş olmasına, banyo, sauna ve yüzmeden önce olmasına, uçak, otobüs vb yolculukların tercihen ertesi günü olmasına, tuvalete gittikten sonra, çıplak ve kuru ayaklarla tartıya çıkarak alınmasına önem verilir. Günün hep aynı saatinde yapılacak ölçümler, en doğru ölçümler olacaktır.

Biyoelektrik İmpedans Yöntemi ile ölçüm yapılır. Vücut yağ oranının değerlendirilmesinde en etkin yöntemlerden biri Biyoelektrik İmpedans Analizi yöntemi yağın uygulanan elektrik akımına karşı zayıf geçirgen olması esasına dayanmaktadır. Bu yöntemde vücudun tolere edebileceği düşük düzeyde elektrik akımı verilerek BIA analizatörü tarafından empedans ölçülür. Elektrik akımları suyun çok olduğu vücut dokularından (kan, idrar ve kaslar) diğer dokulardan (kemik, yağ veya hava gibi) daha kolay geçer. Bu yöntemle vücuttan geçen elektrik akımlarının hızı ve gücü ölçülür ve bu sonuçlar boy, kilo, cinsiyet gibi bilgiler ile kişisinin vücut yağ oranının belirlenmesinde kullanılır.

Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşları ve diyetisyenleri tarafından en çok tercih edilen #1 numaralı Tartı markası Tanita’dır. Japon teknolojisinin dayanıklılık güvencesi ve Türkiye’de 20 yılı aşkın yerleşik teknik servis garantisi ile Tartı Tanita diyetisyenlerin yol arkadaşı olmaya devam ediyor.

Diyetisyen tartısı seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bilimsel altyapı ve doğruluktur. Bunun yanında kişinin fizyolojik durumuna göre değerlendirilmesi (atletik mod, çocuk ölçüm modu gibi), kilo kapasitesi, fark analizi yapıyor olması, ödem tespiti, hedef belirleme ve spor önerisi ekleme gibi seçenekleri göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır. Markanın Türkiye’de yerleşik teknik servis hizmeti veriyor olması ve Türkiye’ye özel yazılım optimizasyonu gerçekleştirmesi önemli.

Tartıldığınızda kilo ölçümünün yanında yağ, kas, su miktarı, kemik oranları gibi birçok parametreyi de ölçebilen tartıları akıllı tartı olarak adlandırabiliriz. Görüntüsü dijital basküle benzese de teknolojisi ile onların çok üstündedir. Günümüzde Bluetooth yardımıyla akıllı telefonlara entegre edilebilecek seçenekleri de mevcuttur. Bununla birlikte geçmiş ölçümlerinizi görebilir, gelişiminizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Biyoelektrik İmpedans Yöntemi ile ölçüm yapılır. Vücut yağ oranının değerlendirilmesinde en etkin yöntemlerden biri biyoelektrik impedans analizi yöntemi yağın uygulanan elektrik akımına karşı zayıf geçirgen olması esasına dayanmaktadır. Bu yöntemde vücudun tolere edebileceği düşük düzeyde elektrik akımı verilerek BIA analizatörü tarafından empedans ölçülür. Elektrik akımları suyun çok olduğu vücut dokularından (kan, idrar ve kaslar) diğer dokulardan (kemik, yağ veya hava gibi) daha kolay geçer. Bu yöntemle vücuttan geçen elektrik akımlarının hızı ve gücü ölçülür ve bu sonuçlar boy, kilo, cinsiyet gibi bilgiler ile kişisinin vücut yağ oranının belirlenmesinde kullanılır.

Klinik olarak test edilen ve onaylanan, Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşları ve diyetisyenleri tarafından en çok tercih edilen #1 numaralı Tartı markası Tanita ile uzun ömürlü, kullanışlı, kolay değiştirilebilir ve yüksek kaliteli pil seçenekleriyle bir tartıya sahip olmanız mümkün. Japon teknolojisinin dayanıklılık güvencesi ve Türkiye’de 20 yılı aşkın yerleşik teknik servis garantisi ile Tartı Tanita, sağlıklı yaşam yolculuğunuzda yol arkadaşınız.

PubMed verilerine göre dünyada ürünleri üzerinde 500’den fazla akademik çalışma ve bilimselliği ispatlanmış tek marka Tartı Tanitadır. Japon teknolojisinin dayanıklılık güvencesi ile doğru ölçümleri deneyimleyebilirsiniz.

En iyi akıllı tartı seçiminde ölçüm doğruluğu, dayanıklılığı ve ihtiyaç anında yardım alabileceğiniz yerleşik teknik servis hizmeti sunması önemli bir kriterdir.  Kişisel kullanıma uygun Tartılar; segmental / total ölçüm, Bluetooth tartı, SD kart veri transferi gibi ihtiyaca göre farklı özelliklere sahip modelleri bünyesinde barındırır.  Evinizde bulunduracağınız akıllı tartılar; Standart/Atletik Ölçüm Modu, farklı renk seçenekleri, estetik tasarımı, kolay bulunabilen pil ve kullanıcı dostu arayüzü ile diyet ve egzersiz sürecinde en büyük motivatörünüzdür.

Pilleri cihaza yerleştirip cihazınızı düz bir zemine yerleştiriniz. Kişisel bilgiler kayıt edildikten sonra cihaz ölçüm almaya hazır hale gelir. Yemeklerden, aşırı sıvı alımından ve spordan 3 saat sonra, uzun yolculukların tercihen ertesi günü, tuvalete gittikten sonra, banyo sauna ve yüzmeden önce, çıplak ve kuru ayaklarla tartıya çıkılır. Tartıya bastığınız an kilonuzu görecek ve sonrasında vücut analiziniz ölçümünüz başlayacaktır. Tartı Tanita akıllı dijital baskül mobil uygulamaları sayesinde güncel vücut analizi raporunuzu istediğiniz an takip edebilirsiniz.

Akıllı vücut analiz tartıları sadece kilo ölçümü yapmaz, aynı zamanda bedenimiz hakkında yağ, kas, sıvı ve kemik kütlesi analizi gibi pek çok bilgiyi verecek özelliklere sahiptir. Bu veriler ile iyi yaşam hedeflerinizi belirleyebilir ve bedeninizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Diyetisyenlerin tercih ettiği #1Numaralı vücut analiz tartısı.