Sıkça Sorulan SorularCihaz üzerinde tartım kapasitesiden fazla ağırlık var

Tanitanın alt kısmında (pil yuvasının olduğu bölümde sadece BC 601 modelinde elcik kısmının arkasında) kilo modu tuşundan tanita ekranında “kg” yazana kadar basılır

Cihazın pilleri çıkartılır. Yaklaşık 5 -10 saniye beklendikten sonra piller tekrar takılır ve cihaz “ OFF” tuşundan açılır, ekrana gelen tarih -saat güncel şekilde “aşağı, yukarı ve set” tuşları kullanılarak ayarlanır.

Cihazın üzerinde ki “O” yada ''Pairing'' tuşuna uzun süre basılarak Bluetooth arama moduna getirilir ve eşleştirilir.

Cihaz “SET” veya "O" tuşuna basılarak açılır. Kaç numaralı hafızaya kayıt edilecek ise, kişisel bilgiler Tanita üzerine girilip kayıt işlemi tamamlanır ve ölçüm alınır.

Kişi bilgileri cihaza, aşama aşama; doğum tarihi, cinsiyet ve boy şeklinde girilir. Örnek: Doğum tarihi “yyyy-aa-gg” (1985-02-15) Kişi cinsiyeti: erkek veya kadın, atletik erkek veya atletik kadın (Tanita üzerindeki kişi “??‍♀️?‍♂️ “sembollerinden ayarlanır.) Boy: cm olarak girilir.(Örnek: 160 cm)

Pillerin doğru takılmış olduğunu kontrol edin, gerekiyorsa yeni piller ile değiştirin. Pil yatağında farklı bir sıvı yada pas ibaresi varsa lütfen servise yönlendirin.

Vücut kompozisyonunu ölçmek için bölge, saat ve tarihin ayarlanması gerekir. Bölge, saat - tarihi ayarlayın.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazın tarih ve saatinin ayarlanması gerekir. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Tarih ve saat ayarlarını kontrol ediniz yada girilen yaş bilgisini kontrol ediniz. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazın üzerinde, tartım kapasitesinin üstünde ağırlık vardır.

Cihazı ölçüm için sert, düz ve sabit bir zemine yerleştirdiğinizden emin olup ve üzerinde sabit durunuz. Bunları uygulamanıza rağmen cihazın hala yanlış ölçüm yaptığını düşünüyorsanız teknik servis ile iletişime geçiniz.

Hamileler üzerinde yapılmış herhangi bir araştırma olmadığından dolayı kullanımı tavsiye edilmez. Sadece baskül modunda kullanılabilirsiniz.

Tavsiye edilmez. Sadece baskül modunda kullanılabilirsiniz.

Lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Cihazınızın üstünde açılmadan önce ağırlık olabilir. Ya da pileri zayıflamış olabilir, yeni piller ile değiştiriniz. Aksi durumda lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Set tuşu yada hafıza tuşları ile, hafıza numarasını seçip tüm bilgileri girdikten sonra, cihazdan ilk ölçümün tamamlanması gerekir.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Cihazınızda arka arkaya yapılan 3 ölçüm sonucunda, kilo sabit kalmak koşuluyla, yağ değerinde, virgülden sonraki değişim normaldir.

Cihaz içerisinde SD kart takılı mı? SD kart çıkarıldıktan sonra cihaz açılıyor mu? Açılıyorsa; SD kart üzerindeki anahtar (look) kilitli kalmıştır ve yukarı itilmesi gereklidir. SD kart anahtarı ve ya SD kart arızalanmıştır, yeni bir SD kart ile değiştirilmesi gereklidir. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Lütfen teknik servis ile iletişime geçiniz.

Tarih ve saat için doğru değerleri ayarlayın. Cihaz kullanılmadığında, bir sonraki tartım işlemine hazırlanmak için düzenli olarak kendini kalibre eder.(bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Akıllı telefonunuzdan, "Bluetooth" altındaki akıllı telefon ayarlarından eşleştirme verilerini silin ve akıllı telefonu tekrar cihaz ile eşleştirin.

Vücut analiz cihazının pillerini çıkarıp değiştirin ve tarih - saati tekrar ayarlayın. (bkz. https://www.tarti.com/tr/katalog-ve-kullanim-kilavuzlari)

Akıllı telefon ayarında "Bluetooth" açık olmalıdır. Uygulama ve cihaz arasındaki bağlantı yalnızca cihaz kapatıldığında etkinleştirilir. Vücut analiz cihazının kapalı olduğunu kontrol edin ve tekrar deneyin.

Akıllı telefondaki "Ayar" > "Bluetooth" öğesinden eşleştirme bilgilerini silin ve akıllı telefonu cihazla tekrar eşleştirin.